EUR / 43.60 грн

USD / 40.37 грн

EUR

Рекомендації по безбар'єрності басейнів

Категорії

Дані рекомендації зведено на підставі практичного досвіду експлуатації з дотриманням вимог нормативних документів, зокрема:
- ДБН В.2.2-40-2018 Інклюзивність будівель і споруд;
- ДБН В.2.2-13:2003 Спортивні та фізкультурно-оздоровчі споруди. Будинки і споруди;
- Вимоги ADA 2010: доступні басейни – оновлено 24 травня 2012р.


Щоб люди з обмеженими можливостями (інваліди, ветерани та інші маломобільні групи населення) не були відсторонені від участі в багатьох водних оздоровчих та розважальних заходах, слід у міру можливостей запланувати та здійснити ряд кроків, направлених на інклюзивність водних об’єктів та оточуючих їх зон. Це зможе допомогти таким групам осіб з максимально можливою незалежністю, легкістю та зручністю відвідувати водні рекреаційні зони, заняття з плавання, брати участь у певних змаганнях, реабілітаційних програмах, користуватись готельними басейнами, СПА басейнами, пляжами та іншими штучними і природніми водоймами.


Інклюзивність, у разі потреби, може розглядатись для приватних об’єктів і повинна плануватись/реалізовуватись в об’єктах громадського користування.
Не лише стійкі розлади функцій організму, як вроджена чи набута інвалідність в наслідок хвороб, аварій чи впливу війни або надзвичайних ситуацій є ознакою для входження в цільову категорію для підвищення комфорту об’єктів, адже багато категорій людей можуть мати або обмежену в часі маломобільність, або ж інші не стійкі вади. До таких груп можуть відноситись вагітні жінки, люди похилого віку чи ті, які знаходяться на реабілітації чи мають тимчасове обмеження рухливості, супроводжуючі особи. Якщо акцентувати свою увагу на тій обставині, що по різним оцінкам до 18% населення можуть мати обмежені фізичні можливості і це унеможливлює/ускладнює для них відвідування водних об’єктів – виконавши певні дії власники приватних та громадських водойм можуть залучити додаткових гостей/відвідувачів до своїх об’єктів з комерційною чи соціальною вигодою.


Вимоги щодо доступності та безбар’єрності вже існуючих водних об’єктів слід виконувати у міру можливостей, що склались при створенні таких об’єктів. Новозбудовані та реконструйовані водні громадські об’єкти мають бути повністю доступними для людей з обмеженими можливостями, виключаючи їх дискримінацію по признаку маломобільності.
Не лише безпосередній вхід/вихід у воду мають відповідати наведеним вимогам, слід також продумати доступні маршрути, що з’єднують басейни/водойми із зручностями закладу, такими як паркувальні майданчики, роздягальні чи туалети, зони для прийняття сонячних ванн, пункти першої допомоги, інші зони.


Придбання певного адаптивного обладнання, виготовлення інформативних табличок зі шрифтом Брайля чи великим шрифтом, аудіопідказки, усунення бар’єрів і інші зміни слід розпочинати при усвідомленні легкодосяжності для закладу з точки зору фінансових витрат та трудомісткості. В іншому випадку необхідно скласти план досягнення доступності до води з пошуком джерел фінансування і виконати ці дії в період, коли це стане можливо і в найбільш доцільний момент.